OBRAZEM: V hlavní roli hydraulický rozpínák a nůžky

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

17.06.2021 | Lipník/ Olomoucký kraj
OBRAZEM: V hlavní roli hydraulický rozpínák a nůžky

Když dojde k dopravní nehodě, je to vždy nepříjemná situace. Pokud se při ní navíc někdo zraní a zůstane zaklíněný ve zdemolovaném voze, závažnost stoupá. Pro hasiče to pak znamená, že musejí přistoupit k vyprošťování osob z havarovaného automobilu.

Mnohdy je zaklínění tak zapeklité, že jej nelze řešit bez použití hydraulických nástrojů. Jejich výkonnost a síla zaručí, že se ke zraněnému dostanou a pomohou mu ven. Jenže, práce s hydraulickými nástroji vyžaduje znalosti, dovednosti a také pevné paže.

To vše musejí hasiči pravidelně pilovat, aby naostro v boji o život neztráceli čas, ale naopak: pracovali svižně, opatrně a efektivně.

Podívejte se na fotografie z výcviku našich instruktorů, kteří své vědomosti a know how poté předávají na svých stanicích dalším kolegům. (LB)

Zdroj: HZS Olomouckého kraje