Program HASÍK jede ve Zlínském kraji naplno

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

27.02.2018
Program HASÍK jede ve Zlínském kraji naplno
ww.jpg

V pondělí 26. února 2018 navštívila dvojice hasičů – instruktorů programu Hasík Základní školu praktickou na ulici Mostní ve Zlíně. Jednalo se již o druhou návštěvu v tomto školním roce. 
Instruktoři hravou formou s dětmi zopakovali látku z první hodiny a nově jim názorně předvedli, jak se chovat při vznícení oleje na pánvi, jak si s rodiči vytvořit domácí únikový plán a podobně. Vše bylo doplněné o moderní výukové pomůcky a videa.

aa.jpg

Z pohledu tohoto preventivně výchovného programu byl loňský rok 2017 pro HZS Zlínského kraje rekordní. Dvojice hasičů navštívily celkem 127 škol, kde bylo proškoleno celkem 7099 dětí. Za zmínku rovněž stojí fakt, že drtivá většina těchto návštěv byla uskutečněna v osobním volnu hasičů, tedy mimo běžný výkon služby. V programu bylo loni aktivních 63 profesionálních hasičů, pomáhalo jim rovněž 8 kolegů z řad dobrovolných hasičů.

ed.jpg

Ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Ústeckého kraje zanedlouho odstartuje další preventivní projekt s názvem „HASIČI PRO ŠKOLY“, který bude obsahovat komplexní výukový materiál pro děti a učitele na druhém stupni základních škol.
 
Zdroj :
por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
1