Říčanští hasiči procvičovali stabilizaci a pažení výkopů

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

13.06.2019 | Říčany/Středočeský kraj
Říčanští hasiči procvičovali stabilizaci a pažení výkopů
Příslušníci všech tří směn stanice Říčany územního odboru Kolín se ve dnech 10.–12. června zúčastnili pravidelné odborné přípravy zaměřené na stabilizaci a pažení nestabilních výkopů.

Zaměstnání probíhalo v areálu říčanské firmy Marius Pedersen, kde byly už v loňském roce provedeny cvičné výkopy pro účely výcviku s technickým kontejnerem STABILIZACE, který je od roku 2018 dislokován na stanici Říčany.

Cvičení vedl lektor pro tuto oblast odborné přípravy za ÚO Kolín ppor. David Krejcárek ze stanice Říčany, vybrané dny se výcviku účastnili i lektoři z ostatních územních odborů HZS Středočeského kraje a krajský garant mjr. Ing. Martin Vondra.

Hlavním záměrem výcviku bylo podrobné seznámení s technickými prostředky umístěnými v kontejneru a zejména praktický nácvik stavby pažení nestabilních výkopů s cílem zajištění bezpečného prostředí pro případnou záchranu osob. Hasiči si vyzkoušeli zajištění různých tvarů výkopů, se kterými se mohou při zásahové činnosti setkat. Výkopy se vzhledem k utrhaným břehům a velkým rozměrům hodně přiblížily reálným podmínkám.

Poděkování za zdárně provedený výcvik patří nejen všem hasičům, kteří se odborné přípravy účastnili, a to zejména kvůli časové náročnosti, ale i firmě Marius Pedersen a vedení města Říčany za zapůjčení pozemku pro účely zaměstnání.

npor. Ing. Roman Hejzlar
velitel stanice HZS Říčany