Společná akce operačních středisek

12.06.2018
Společná akce operačních středisek

vzdel.png
Příslušníci Krajského operačního a informačního střediska v Jihomoravském kraji se účastnili v úterý, 12.června 2018, pokračujícího kurzu evropského projektu ZZS Jihomoravského kraje  Společná platforma operačních středisek IZS.

35941-(1).jpg

Cílem projektu je vytvoření společné vzdělávací platformy pro operační střediska složek IZS a zefektivnění spolupráce. Setkávají a poznávají se tak lidé z operačních středisek napříč záchranným systémem.

35937-(1).jpg

Poslední takové celodenní setkání se soustředilo na problematiku dopravních nehod. Pod vedením profesionálních hasičů si mohli zaměstnanci a příslušníci operačních středisek složek IZS vyzkoušet v praxi zásah u dopravní nehody s vyproštěním. Prohlédli si techniku všech tří složek, která u nehod zasahuje.

35941-(2).jpg

Na programu byla návštěva Dopravního hřiště Městské policie Brno, kde jsou mimo jiné simulátory převrácení vozidla nebo nárazu a následovaly také základní informace k poskytování první pomoci u dopravních nehod.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Foto: HZS Jihomoravského kraje