Společnost ESSOX podpoří vzdělávání dětí ve vzdělávacích aktivitách Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

13.04.2018

er-(1).jpg

Během stovek exkurzí a vzdělávacích akcí předají jihočeští hasiči každý rok tisícům dětí důležité vědomosti a návody, jak se chovat v krizových situacích. Pro své aktivity získal jihočeský profesionální sbor nyní významného partnera, společnost ESSOX ze skupiny Komerční banky.

re-(1).jpg

V Českých Budějovicích a Strakonicích probíhají exkurze s využitím vzdělávacích programů ve speciálně upravených multimediálních učebnách. Jen multimediální učebnu v Budějovicích navštívilo v minulém roce 2491 žáků převážně mateřských a základních škol.  V roce 2017 proběhlo na stanicích HZS Jihočeského kraje celkem 116 exkurzí zaměřených na informování veřejnosti v oblastech požární ochrany, ochrany obyvatelstva a integrovaného záchranného systému,“ popisuje vzdělávací činnost hasičů Zdenek Kala, statutární zástupce ředitele Hasičského záchranného sboru.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Společnost ESSOX podpořila jihočeské hasiče v rámci svého nového projektu s názvem Společně bezpečně. Pod jeho hlavičku chce do budoucna integrovat své aktivity v oblasti vzdělávání, ať už jde o přednášky na téma finanční gramotnosti nebo o tvorbu vzdělávacích materiálů či edukačních kampaní.
Cílem projektu Společně bezpečně je vzdělávat zábavnou formou děti a učit je, jak reagovat v nebezpečných okamžicích, se kterými se mohou ve svém životě setkat. V souladu s hlavními riziky, kterým děti čelí, je projekt rozdělen do čtyř oblastí: Bezpečně v dopravě, Bezpečně v přírodě, Bezpečně uvnitř a – celkem logicky, neboť pro ESSOX je toto téma velmi důležité – Bezpečně s penězi.

W-(1).jpg

Dlouho jsme s kolegy zvažovali, jakou cestou se v oblasti společenské odpovědnosti dále vydat. Aby byla dlouhodobá, aby v ní byla kontinuita, neboť společenská odpovědnost je pro ESSOX samozřejmou součástí působení na trhu. Více než tři stovky našich zaměstnanců mají dohromady téměř pět set dětí. I proto jsme se rozhodli vsadit na vzdělávání dětí v rámci nového projektu Společně bezpečně,“ říká Jana Hanušová, generální ředitelka společnosti ESSOX.

QQQ-(1).jpg

Nové partnerství stvrdili zástupci obou organizací ve středu 11. dubna 2018 na stanici profesionálních hasičů v Českých Budějovicích právě v multimediální učebně hojně využívané ke vzdělávání dětí. Firma Essox poskytla hasičům pro vzdělávací účely brožury a edukační hračky, v průběhu jara získají hasiči od společnosti Essox nafukovací překážkovou dráhu.

Díky nové spolupráci si menší děti ze setkání s hasiči kromě užitečných vědomostí odnesou také nově vytvořené omalovánky s konkrétními situacemi doprovázené říkankami, které je naučí důležitá pravidla v oblasti bezpečnosti. Pro školáky jsou připraveny vystřihovánky hasičského auta i spousta dárků, které mohou děti od hasičů získat ve vědomostních soutěžích během kurzu.

Další informace o projektu jsou na webových stránkách www.SpolecneBezpecne.cz.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj