Středočeští hasiči pořádali kurz ke zvládání mimořádných situací

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

28.09.2017
Středočeští hasiči pořádali kurz ke zvládání mimořádných situací
Oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Středočeského kraje připravilo ve dnech 22. a 23. října už třetí kurz „Technika ochrany obyvatelstva v jednotce SDH obce“.
 ViewImage.jpg
Cílem školení, které se uskutečnilo v areálu Školicího střediska a chemické laboratoře Kamenice v okrese Praha-východ, bylo připravit absolventy na řešení mimořádných událostí v obci.
Dvoudenního kurzu se zúčastnilo 26 členů jednotek SDH obcí z různých částí kraje, na které čekala nejdříve teoretická část, poté praktická příprava. Na tematicky zaměřených přednáškách byli dobrovolní hasiči seznámeni s přehledem základních právních předpisů, označováním chemických látek, problematikou dekontaminace a se základními opatřeními ochrany obyvatelstva, jako je například varování nebo evakuace. S velkým zájmem si frekventanti kurzu vyslechli i přednášky o povinnostech starosty obce při zvládání mimořádných a krizových situací, psychosociální pomoci a preventivně výchovně činnosti.

hj.jpg
V praktické části jim hasiči předvedli materiální vybavení týlového a povodňového kontejneru, včetně manipulace při sundávání a nakládaní na nosič. Na závěr si všichni účastníci společně vyzkoušeli výstavbu části základny humanitární pomoci.
kpt. Ing. Hana Pinkasová Dejlová
oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení
HZS Středočeského kraje

por. Ing. Ladislav Holomčík – tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje