V prachatické knihovně se hasiči potkali s dětmi.

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Regionální

V prachatické knihovně se hasiči potkali s dětmi.
vzdelavani1.jpg
Ve čtvrtek 14. března 2019 v 9 hodin proběhlo v knihovně města Prachatice povídání dětí s prachatickými hasiči.

ViewImage-(2)HL.jpg

Zábavnou formou byly podány důležité informace o požární ochraně a o tom, jak se chovat při nebezpečných situacích v bytě či rodinném domě pomocí „domečku rizik“ a magnetické tabule s obrázky. Došlo i na ukázku přetlakového dýchacího přístroje a speciálních ochranných oděvů, které si děti mohly samy vyzkoušet. Mladí posluchači si také složili hasičské zásahové vozidlo z puzzlí.

ViewImage-(12).jpg

Zjistili, jaké základní oblečení nosí zástupci policie, zdravotní záchranné služby a hasičů. A na závěr se oblékli do zmenšených hasičských oblečků s helmou a vyfotili se s velkým plyšovým dráčkem Hasíkem. Čtvrtečním dopolednem provedli děti mjr. Mgr. Sojka, kpt. Ing. Habásko a por. Mgr. Vávra.

Text: por. Mgr. Martin Vávra Foto: mjr. Mgr. Hynek Sojka, kpt. Ing. Habásko a Tomáš Přibyl)

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj