Věž kostela hořela naštěstí jen cvičně

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

13.10.2022 | Králíky/ Pardubický kraj
Věž kostela hořela naštěstí jen cvičně

Další cvičení v řadě měli ve svém plánu profesionální a dobrovolní hasiči na Králicku. Na Velkém náměstí v Králíkách hořela věž kostela. Naštěstí se jednalo o cvičný požár. Po příjezdu na místo museli hasiči zřídit čerpací stanoviště a dálkovou dopravu vody přímo ke kostelu. Likvidace cvičného požáru probíhala z automobilového žebříku AZ 30 Camiva. Rozvinuto bylo dopravní vedení k doplňování cisternové automobilové stříkačky. Na samotné hašení objektu byly nasazeny dva proudy „C“ a monitor z automobilového žebříku a na ochranu okolních objektů pak nasadili hasiči tři proudy „C“. Během cvičení jednotky hasičů odzkoušely i hydranty.

Cílem cvičení bylo především zabezpečení sil a prostředků na místě zásahu, vyrozumění složek spolupracujících při zásahu, zřízení čerpacího stanoviště, dálková doprava vody – zkontrolování vydatnosti vodního zdroje. Důležité bylo také prověření dojezdových časů jednotek i likvidace požáru pomocí výškové techniky.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje