Všude byla tma a hustý kouř / FOTOGALERIE

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Regionální

Všude byla tma a hustý kouř / FOTOGALERIE

vzdel.png
V úterý 19.03.2019 profesionální hasiči ze stanice Zlín vyjeli do Valašských Klobouk, kde na stanici svých kolegů absolvovali cvičení ve výcvikovém polygonu Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

ViewImage-aspxd.jpg

Tento technologický systém slouží k výcviku hasičů v dýchací technice a zásahových oblecích, ve kterém jsou simulovány ztížené pracovní podmínky hasičů při provádění zásahu. Polygon je určen pro zvýšení fyzické a psychické odolnosti, nácvik orientace v nepřehledném a neznámém prostoru a pohybu za ztížených podmínek, kdy v místnosti je tma, prostor je zakouřený, je zde teplo, hluk a jsou zde umístěny různé překážky.

sss.jpg

Hasiči tak ve tmavé a zakouřené místnosti prolézají sestavenou konstrukcí, která simuluje objekt. Hledají vchody a východy v pokaždé jinak nastavené konstrukci a postupně ji procházejí až do cíle. Některé úseky jsou velmi zúžené a hasiči si musí sundávat ze zad dýchací techniku, aby daným místem prolezli.

gggg.jpg

Cílem tohoto výcviku je naučit se pohybovat v místech s nulovou viditelností a spolupráci s ostatními hasiči. Tento druh výcviku postupně absolvují profesionální i dobrovolní hasiči jednou ročně. Mimo to absolvují i další druhy výcviku, prováděné v dýchací technice.

Zdroj :

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje