False

Záchranář na startu

Zábava//Hraji s hasiči/Soutěže a hry

Záchranář na startu

index.png q-(1).jpg

Strakonický „Mladý záchranář“ zahájil letošní sezonu, která čítá patnáct zastávek od dubna do září. Poprvé jsme se představili na břehu řeky Otavy v úterý 17. dubna 2018 v areálu Školy v přírodě ve Střelských Hošticích.

Pravidelně se zde koná týdenní soustředění hlídek mladých zdravotníků, složených ze žáků základních škol
okresu Strakonice, které organizuje Oblastní spolek ČČK.

eer-(1).jpg

Příznivé jarní počasí přivítalo kolektiv příslušníků z územního odboru Strakonice, který připravil v dopoledních hodinách v areálu školy akci z oblasti ochrany obyvatelstva. Středeční dopoledne bylo věnováno místnímu kolu soutěže „Mladý záchranář“, které spolu s námi organizoval i Klub svazu CO a OS ČČK.

qqq-(1).jpg
Družstva z pěti základních škol plnila na stanovištích úkoly z oblasti ochrany obyvatelstva a první pomoci. Žáci se tak připravují na okresní kolo této soutěže, které proběhne 4. května ve Strakonicích.
Do Střelských Hoštic se opět vrátíme 25. dubna, tentokrát na místní základní školu. 23. dubna na naší strakonické stanici přivítáme Základní školu Povážská ze Strakonic, 18. května zajíždíme se Záchranářem do Sedlice.

Plaminek-logo-2011-oficial.jpgPočátek května se ponese zejména ve znamení již XI.ročníku soutěže kolektivů mladých hasičů Otavský Plamínek, který se uskuteční 5. května v letním areálu strakonického plaveckého stadionu ve Strakonicích.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj