False

Na výstavě modelů “Papír Show Ostrava” byla představena i technika hasičů /FOTOGALERIE

Zábava/Sběratelství/Akce a výstavy

25.03.2019
Na výstavě modelů “Papír Show Ostrava” byla představena i technika hasičů /FOTOGALERIE
vystva.jpg
V sobotu 23. března 2019 se v prostorách Základní školy Bohumíra Dvorského v Ostravě - Bělském lese konal již 15. ročník mezinárodní výstavy papírových modelů Papír Show Ostrava. Ta je svou velikostí nejen v našem regionu bezkonkurenční. 

 ViewImage-(20).jpg

Již tradičně akci podporuje rovněž Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a to jak cenami pro vítěze v kategorii hasičských modelů, tak ukázkou techniky v životní velikosti. 

ViewImage-(1).jpg

V letošním roce jsme ukázali nový vyprošťovací automobil Omars na podvozku Tatra Force. Vzhledem k velkému zájmu modelářů a velmi podrobnému zkoumání i přeměřování se na jeho papírovou verzi možná v příštím roce podíváme i v menším měřítku.

ViewImage-(18).jpg

15. ročník prodejní výstavy byl rovněž Mistrovstvím České republiky papírových modelů letecké a kosmické techniky.

ViewImage-(19).jpg
 
Mezi  téměř patnácti sty modelů nechyběly desítky hasičských. Mezi nejlepší patřil v kategorii seniorů vyprošťovací automobil AV-14 na podvozku Tatra 815 od Ladislava Horňanského, nejlepším juniorským modelem byl speciální požární tank SPOT-55 Martina Janečka a v žákovské kategorii zaujal svým zpracováním automobil polských hasičů od Jakuba Navrátila.

ViewImage-(8).jpg

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje ocenil výše uvedené modeláře vstupenkami do Hasičského muzea města Ostravy a věnoval rovněž několik knížek Hasičských pohádek.

ViewImage-(14).jpg
Výstavu, kterou připravil modelářský klub Ostravan ŽS Dvorského, navštívilo pět stovek lidí.
 
 
Zdroj:
Petr Kůdela, tiskový mluvčí - HZS Moravskoslezského kraje
Foto: HZS Moravskoslezského kraje
FOTOGALERIE

ViewImage-(28).jpg
 
1