Betlémské světlo 2022

Žhavé aktuality/Oznámení

18.12.2022 | Česká republika
Betlémské světlo 2022

Letošní předání Betlémského světla od hasičů z hornorakouského okresu Freistadt českokrumlovským hasičům se uskutečnilo v sobotu 17. prosince 2022 od 17:00 hodin v kostele sv. Petra a Pavla v Tragweinu v Rakousku..

V letošním roce to bylo již po třicáté čtvrté, kdy se společně potkávají hasiči na obou stranách hranice. Setkání se zúčastnilo 19 hasičských sborů z českokrumlovska.

Fota Petra Skřivánka (SDH Velešín) jsou v příloze a na odkaze: https://cd.wedos.com/s/Wd3yPPErdA5jdBq

V roce 2023 se předání uskuteční poslední sobotu před Štědrým Dnem na české straně.

V polovině listopadu přivezla z Betléma tento plamen dvanáctiletá Sarah Noska z Altenbergu u Linze, která se stará o ukrajinského spolužáka a ona také řekla „Betlémské světlo je jednoduchý symbol, který přináší mnoha lidem radost a má nám každý rok připomínat, jak důležitý je mír pro nás všechny.“

Prosím važme si toho, že žijeme v míru, svobodě a přátelství.

(autor: plk. Ing. Pavel Rožboud, ředitel ÚO Český Krumlov)

Zdroj: HZS Jihočeského kraje