Hasiči žádají: kontrolujte v domácnostech své požární hlásiče a detektory plynů

Žhavé aktuality/Důležité informace

13.04.2017
Hasiči žádají: kontrolujte v domácnostech své požární hlásiče a detektory plynů

Když se v domácnostech najednou „rozkřičí“ hlásič, znamená to, že je někde kouř…že hoří…že uniká plyn… Obyvatelé ihned volají hasiče. Ti okamžitě vyjíždějí a hledají v bytě zdroj kouře nebo plynu. Až sem je vše v pořádku.

Jednotka pak ale zjistí, že v domě žádný požár není. Že byt není ani zakouřený, ani zde neuniká žádný plyn. Proč teda spustil ten hlásič? Na co reaguje? Prostě a jednoduše na vybité baterky.
Jihočeským hasičům se v posledních týdnech množí právě tyto výjezdy, které jsou následně překvalifikovány na plané poplachy. Chtěli bychom proto apelovat na všechny, kteří mají ve svých domácnostech nainstalovány zařízení autonomní detekce a signalizace, neboli detektory požáru či požární hlásiče, aby si hlídali životnost jejich baterek a ušetřili tak jihočeským jednotkám plané výjezdy.

Detektory a hlásiče zvyšují velmi podstatně ochranu domácností před požáry. Dokáží spolehlivě detekovat vznikající požár nebo upozornit své okolí na nebezpečí nadýchání zplodin hoření dřív, než dojde k zdravotním potížím. Jsme potěšeni, že detektory se v poslední době vybavuje více domácností než jen ty, které mají legislativní povinnost. S instalací detektorů a hlásičů však pro majitele bytů péče o ně nekončí.
page_3.jpg