Jak zvládají kolegové rozmary počasí na Slovensku

27.06.2020 | Slovenská republika
Jak zvládají kolegové rozmary počasí na Slovensku
Hasiči od včerejška zasahují v obcích na okrese Ružomberok 🚨!! ၢ

Profesionální a dobrovolní hasiči zasahují v Ludrové a Liptovské Sliače okres Ružomberok, který zasáhl silný déšť. Hasiči v těchto obcích vysávali vodu ze zatopených silnic a rodinných domů technikou, pomohli s úklidem řečiště od povlaku a rozbitých panelů a skal a posílili břeh řeky. V těchto vesnicích postupně ukončují svou činnost a přestěhují se do Liptovské Osady a Liptovské Lužné, kde je třeba odstranit spadlé stromy z korytu.

Hasiči zasahují v souvislosti se špatným počasím 🚒🚨

Hasiči zatím absolvovali téměř 60 výjezdů v souvislosti s prudkým deštěm, který zasáhl Slovensko. Nejzávažnější situace je v současné době na Žilinskom kraji, kde byla doposud potřeba pomoc hasičů, v Trnavě a Prešovském kraji, členové byli povoláni k 10 událostem a v Košickém kraji 9 krát zasahovali v souvislosti s intenzivní déšť. Pomoci hasičů bylo především potřeba odtočit vodu ze zatopených silnic, sklepů a rodinných domů a odstranit spadlé stromy ze silnic, střech a elektrických vedení. Hasiči nadále zasahují na mnoha místech.
Zdroj: Facebook Prezídium Hasičského a záchranného zboru