V noci zachraňovali hasiči nemocného koně

V noci zachraňovali hasiči nemocného koně
kun.jpeg
Územní odbor Ústí nad Orlicí

Koně ze stísněného prostoru dostávali hasiči v noci na pátek 20. července 2018 v Dlouhé Třebové.

ViewImage.jpg  ViewImage-(2).jpg

Kůň se ve stáji zaklínil mezi kójí a chodbou. Jednalo se o nemocného a velmi zesláblého koně. Jeho majitel tak o pomoc požádal hasiče. Ti k jeho vyproštění použili řadu lezeckého vybavení, sestrojili si na místě improvizovaně kladkostroj a samozřejmě použili speciální široký popruh, který slouží právě k vyproštění zvířat

.„Koni jsme svázali nohy tak, aby nás nekopl. Pracovat jsme museli velmi rychle, protože zvíře bylo ve stresu. Pochopitelně jsme vše prováděli co nejšetrněji vzhledem k jeho nemoci,“ upřesňuje zasahující hasič nstržm. Jakub Hlavsa ze stanice Ústí nad Orlicí.

Hasiči pracovali ve stísněných prostorách a v noci. Nakonec se hasičům sedm set kilogramů těžkého koně podařilo dostat zpět do stáje.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje
Foto: HZS Pardubického kraje