Zachraňovali jsme muže z bahna a koně z bazénu

Žhavé aktuality/Kuriozity

03.10.2020 | Jihomoravský kraj
Zachraňovali jsme muže z bahna a koně z bazénu

Pátek, 2. října 2020 -  Odpoledne bylo ve znamení záchrany osob a zvířat z vody. Na Vyškovsku jsme zachraňovali muže z vypuštěného rybníku Kačenec. Ve Vysokých Popovicích spadl kůň do bazénu. 

Z rybníku Kačenec II (Velký Kačák) na Rostěnickém potoce jsme dvacet minut po poledni zachránili muže, který až po prsa zapadl v bahně. Muž se ocitl v patové situaci, kdy se nemohl hnout z místa. Dva hasiči jištění lanem jej vytáhli na břeh. Před ošetřením ze strany ZZS JmK jsme zachráněného opláchli vodou.

Ve Vysokých Popovicích jsme zachraňovali menšího koně, který spadl do bazénu. Do příjezdu jeřábu z brněnské stanice Lidická, jsme odčerpávali studenou vodu z bazénu. Protože byl kůň podchlazený, přehodili jsme přes něj termodeku. Následně jsme ho pomocí záchranné sítě a jeřábu vyprostili a předali majiteli. Koník tak po úspěšné záchranné akci, která trvala 80 minut, spokojeně a bez zranění odkráčel do stáje.
Na záchranu koně jsme vyrazili i před desátou hodinou dopolední. Ve Viničních Šumicích byl zapadlý kůň v příkopu. Koně se podařilo vyprostit před naším příjezdem.

David Jirouš | HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje