
V neděli 23. prosince 2018 byl pět minut po poledni na tísňovou linku ohlášen střet převozové sanitky a osobního automobilu v Nových Heřminovech. 
 

K události byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Bruntále. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že v havarovaných vozidlech zůstalo uvězněno několik osob, které bylo potřeba vyprostit.
 

Z osobního automobilu dostali bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení ven jednoho člověka a předali ho zdravotníkům, další dva lidé z osádky auta při nehodě na místě zemřeli.
 

Dvě osoby poté - rovněž bez použití hydraulického zařízení - vyprostili ze sanitního vozu, jednu z nich museli zasahující záchranáři z řad hasičů i zdravotníků resuscitovat. Po obnovení základních životních funkcí pomohla zasahující jednotka s transportem do vrtulníku LZS.

Hasiči po zadokumentování nehody policisty vyprostili hydraulickými nástroji těla obou obětí z vraku osobního vozu a uklidili komunikaci.

Silnice I/45 mezi Bruntálem a Krnovem byla po dobu zásahu zcela uzavřena, provoz byl obnoven krátce po půl čtvrté.
 
 
Zdroj:
Jakub Kozák, tiskový odbor HZS Moravskoslezského kraje