Setkání představitelů českého a slovenského hasičského záchranného sboru

GŘ HZS ČR//Žhavé aktuality/Z regionů

Setkání představitelů českého a slovenského hasičského záchranného sboru
       hzs3.jpg           Znak_Hazz.JPG

Ve dnech 12. až 14. listopadu 2018, se v Liptovském Hrádku uskutečnilo setkání vrcholných zástupců Hasičského záchranného sboru ČR se slovenskými protějšky.

2-(1).png

Společným tématem setkání bylo vyhodnocení úkolů vyplývajících z Memoranda o spolupráci a přátelských vztazích mezi Ministerstvem vnitra - generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a Ministerstvem vnitra Slovenské republiky - Prezídiem Hasičského a záchranného zboru SR.

3-(1).png

Pozvání na Slovensko přijali generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba, náměstek ryba.jpggenerálního ředitele pro integrovaný záchranný systém a operační řízení brig. gen. Ing. František Zadina, náměstek generálního ředitele pro řízení lidských zdrojů plk. doc. JUDr. František Vavera, Ph.D., LL.M., ředitelka odboru prevence MV-GŘ HZS ČR plk. Ing. Květoslava Skalská, styčný důstojník HZS ČR při Velvyslanectví ČR v Bratislavě brig. gen. Mgr. Josef Slavík, styčný důstojník Policie ČR plk. Marian Paštinský, krajští ředitelé HZS ČR ze 14 českých krajů a další představitelé HZS ČR.

nejedly2.jpgSlovenskou stranu reprezentovali prezident HaZZ gen. JUDr. Alexander Nejedlý, PhD.,  ředitel kanceláře prezidenta HaZZ plk. JUDr. Stanislav Celleng, ředitelka odboru požiarnej prevencie Prezídia HaZZ plk. Ing. Jana Morávková, ředitel odboru plánovania a koncepcií Prezídia HaZZ plk. Ing. Ivan Ondrejíčka a krajští ředitelé HaZZ z 8 slovenských krajů.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR