Dvě osoby vyprošťovali hasiči v Křižanově, u nehody přistál vrtulník LZS

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

16.05.2017
Dvě osoby vyprošťovali hasiči v Křižanově, u nehody přistál vrtulník LZS

Devatenáct minut po deváté hodině ranní, v úterý 16.května 2017, přijali hasiči na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o nehodě, která se stala na silnici č. 105 v obci Křižanov.
zz.jpg

K nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Milevsko, vyslána byla také ZZS a Policie ČR. Jednalo se o srážku osobních automobilů továrních značek Citroen C3 a Opel Astra. V Citroenu zůstaly zaklíněny dvě osoby. Hasiči museli hydraulickým vyprošťovacím zařízením dostřihnout celou střechu. Zraněného řidiče vyprostili a během několika minut předali zdravotníkům. Do nemocnice byl transportován letecky. Jeho zraněnou spolujezdkyni po vyproštění ZZS do nemocnice převezla sanitkou. Řidička vozu Opel vyvázla bez zranění.
u.jpg
Zároveň s vyproštěním hasiči u obou vozů provedli protipožární opatření a vyteklé provozní kapaliny zasypali sorbentem.
Před 11. hodinou se na místo dostavila odtahová služba. Milevská jednotka asistovala při naložení obou aut a zásah ukončila po půl dvanácté závěrečným úklidem vozovky.
z.jpg

Vendula Matejů, tisková mluvčí – HSZ Jihočeský kraj