Ledovka hasiče na jihu Čech příliš nezaměstnávala

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.02.2017
Ledovka hasiče na jihu Čech příliš nezaměstnávala
Přestože velká část České republiky se potýkala s téměř kalamitním stavem, který způsobovaly ledovka a namrzající déšť, v Jižních Čechách nebyla situace z pohledu hasičů nijak výrazně dramatická.
V průběhu čtvrtka (2. února) jihočeské profesionální jednotka zasahovaly u "pouhých" čtyř nehod. Žádná z nich nebyla tragická, všechny se obešly bez vyproštění zraněných osob.
8:07 - S nutností vyproštění zraněných osob byla ohlášena dopravní nehoda, která se stala v obci Temešvár. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek, jejichž průzkum ukázal, že jde o nehodu kamiónu. Řidič je mimo kabinu, je bez viditelných zranění, vyproštění není potřeba. Z kamiónu, který zůstal nebezpečně nakloněný, vytékají provozní kapaliny. Zasahující hasiči zabránili dalšímu úniku provozních kapalin a zároveň zajistili návěs kamiónu proti pádu do příkopu. Policie ČR silnici v místě nehody uzavřeli. Průjezdnost alespoň v jednom jízdním pruhu byla obnovena okolo 9. hodiny. Před 10. hodinou se k nehodě dostavila odtahová služba, která bude kamión vyprošťovat. Na místě byli také pracovníci SÚS, kteří zledovatělou komunikaci posolili. Písecká jednotka zásah po 10. ukončila s tím, že bude případně povolána na asistenci při vyprošťování kamiónu nebo pro závěrečný úklid silnice.
8:46 – Na silnici vedoucí z Mirotic do Milevska u obce Kučeř narazil osobní automobil do vozu nákladního. Profesionální hasiči ze stanice Milevsko nejprve zajistili, aby z nádrží aut nevytékaly již žádné provozní kapaliny. Po zadokumentování nehody policisty hasiči osobní auto zpod kamiónu vyprostili. Zásah pak ukončili zametením silnice od použitého sorbentu, plastů a skla. Velitel zásahu si vzhledem k velmi zledovatělé silnici vyžádal spolupráci SÚS.
14:51 – Strakonická profesionální jednotka likvidovala u Cehnic následky dopravní nehody osobního automobilu. Havarované auto skončilo převrácené na střeše, řidička z něj vylezla sama. Vyproštění nebylo potřeba. Řidičku si převzali do své péče zdravotníci ZZS. Zasahující hasiči dále auto zajistili proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.
14:23 – V Soběslavi na křižovatce ulic Nová a Mrázkova zasahovala soběslavská profesionální jednotka u dopravní nehody osobního automobilu značky Ford Fiesta a dodávky Mercedes Benz Sprinter. Ve Fiestě jela žena s dítětem, kterému byla povolána ZZS. Dále byli na místo události povolání příslušníci Policie ČR, kteří regulovali provoz na frekventované silnici. Soběslavská jednotka provedla na obou vozidlech protipožární opatření. Z dodávkového automobilu vytekly provozní kapaliny, místo úniku hasiči zasypali sorbentem. Po ukončení šetření policistů hasiči zásah ukončili závěrečným úklidem vozovky.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj