Nikdo nebyl zraněn u zřícení části střechy v Týně nad Vltavou

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.05.2017
Nikdo nebyl zraněn u zřícení části střechy v Týně nad Vltavou

Velmi dramaticky znělo ohlášení z operační střediska Policie ČR, které ve čtvrtek 11.května 2017 po osmé hodině ranní oznamovalo na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje zřícení stropu ve sborovně základní školy v Týně nad Vltavou.
ViewImage-aspx.jpg

Ani policisté neměli více informací, jak o rozsahu události, tak o případných zraněných osobách. Do školy vyjeli v 8:13 hodin profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou a technický kontejner z českobudějovické stanice, který je určen právě na tyto typy zásahů. Svolána byla také jednotka dobrovolných hasičů Týna nad Vltavou.
Týnští profesionální hasiči do školy přijeli během několika minut a ihned zahájili průzkum. Ten ukázal, že spadla část podhledu ve sborovně školy. V místnosti však nikdo nebyl, nikdo nebyl zraněn. Dobrovolní hasiči byli odesláni zpět na základnu.
u.jpg
Podhled spadnul přibližně u poloviny stropu, hasiči prověřili, že nikde jinde kromě sborovny žádné podobné nebezpečí nehrozí a společně s policisty místnost zajistili. Z nezasažené části sborovny pak ještě vynesli kopírku, trezor a některé další cenné věci.
Velitel zásahu si přes operační středisko vyžádal přítomnost statika. Po deváté hodině týnská jednotka zásah ukončila, ve škole zůstala pouze osádka českobudějovického technického kontejneru.
Statik se ke sborovně dostavil krátce před polednem. Po jeho posouzení bylo rozhodnuto, že vyklízení a likvidační práce začnou až od zítřka. Technický kontejner mohl zásah ukončit.

Vendula Matějů tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj