Požár v Opařanech způsobil škodu před milión

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár v Opařanech způsobil škodu před milión

Požár byl na tísňovou linku 112 ohlášen v noci ze 14. na 15.dubna, na Velký pátek v 1:52 hodin. K požáru byly povolány osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanic Tábor a Milevsko, poplach byl vyhlášen jednotce místních dobrovolných hasičů.
Požár byl původně ohlášen jako požár dílny. Ta byla v době příjezdu hasičů požárem komplet zasažena. Průzkum na místě však ještě dále ukázal, že plameny se dostaly i do střechy navazujícího rodinného domu. Hasiči ihned zahájili hasební práce, z hořícího objektu vynesli jednu propanbutanovou láhev. Přibližně po čtvrt hodině jednotky dostaly požár pod kontrolu, velitel zásahu v 2:20 hodin nahlásil lokalizaci. Dohašování pak zasahujícím hasičům zabralo další hodinu a půl. Zcela uhašen byl požár několik minut před 4. hodinou ranní. Poté velitel požářiště předal majiteli a na místě zůstala pro monitoring pouze opařanská dobrovolná jednotka.
Vyšetřovatel HZS ve spolupráci s Policií ČR vedle vzniklé škody na dílně i střeše stanovil výši uchráněného majetku také na 1 500 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření. Nemáme informaci, že by byl někdo zraněn.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj