Požár vysokozdvižného vozíku způsobil škodu za milión a půl

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Požár vysokozdvižného vozíku způsobil škodu za milión a půl

Škodu ve výši 1 500 000,- stanovila vyšetřovatelka HZS po požáru stroje ve skladovací hale firmy v Třeboni, sídelní jednotce U Nádraží.
t.jpg

K požáru operační důstojníci vyslali v neděli 16.dubna 2017 nejdříve profesionální hasiče z třeboňské stanice a jednotku SDH obce Lomnice nad Lužnicí, jako posilová jednotka vyjela výšková technika profesionálních hasičů z českobudějovické stanice a další cisterny jednotek SDH obcí Lišov a Třeboň-Branná.
zz.jpg
Průzkum potvrdil a upřesnil původní oznámení, a to že hoří vysokozdvižný vozík uprostřed skladu biomasy určené k topení. Na sklad navazovala také kotelna a opravárenské dílny. Požár se od vozíku dostal do střechy skladu a rychle se šířil do mezistropní konstrukce právě nad kotelnu a dílny. Díky rychlému zásahu hasičů se podařilo požár dostat do deseti minut pod kontrolu. Následovalo rozebírání střešní konstrukce, požár byl zcela uhašen krátce po půl páté.
ViewImage-aspx.jpg
Část jednotek pak velitel zásahu odeslal zpět na základny, profesionálové pak využili automobilovou plošinu pro vyhledání a dohašení možných dalších ohnisek. A to z toho důvodu, že mezistřeší byla hořlavá izolace, kterou hasiči museli na několika místech dohasit.  Po dohašení ohnisek hasiči provedli závěrečný průzkum infrateploměrem, měření byla natolik v pořádku, že v 19:15 hodin velitel zásahu předal požářiště majiteli.
Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci vysokozdvižného vozíku.
ret.jpg
Hasiči svým zásahem uchránili další majetek v hodnotě 15 000 000,-. Uvnitř objektu nikdo nebyl, nemáme hlášené žádné zraněné osoby.

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj