Požár způsobil v ZOO škodu za půl miliónu

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.02.2017
Požár způsobil v ZOO škodu za půl miliónu
Dvě možné příčiny vzniku požáru šetří vyšetřovatelé HZS společně s Policií ČR po ranním požáru v ZOO v obci Borovany, části obce Dvorec. Požár dřevěného domku způsobila buď technická závada na elektrickém přímotopu, nebo vznícení slaměné podestýlky od uvedeného přímotopu.
Požár byl na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen v sobotu (4. února) v 6:15 hodin. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Trhové Sviny a dobrovolní hasiči obcí Jílovice a Borovany. Požár zasáhnul dřevěný domek o půdorysu 6 x 3 metry, který v době příjezdu hasičů byl zcela zasažen požárem. Plameny se podařilo hasičům dostat pod kontrolu přibližně po třiceti minutách hašení, zcela udolány byly za další necelou půlhodinu.
Chatka shořela kompletně, hodnota uchráněného majetku je nulová. Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS společně s majitelem ZOO vyčíslil na 500 000,-.

Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj