Přehled událostí HZS JČ 6.3 2017

Přehled událostí HZS JČ 6.3  2017
Územní odbor České Budějovice
Pondělí 6. března
10:38        Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné uklidila v Českých Budějovicích v ulici Matice školské silnici po dopravní nehodě. Hasiči zametli ze silnice střepy a úlomky plastů.
12:08        Únik nebezpečných látek – Stejná jednotka pak zasahovala v Nádražní ulici v Českých Budějovicích, kde vyčistila vozovku od hydraulického oleje. Skvrnu o rozměrech přibližně 1 x 1 metr hasiči odstranili sorbentem.
12:46        Dopravní nehoda – S nutností vyproštění zraněných osob byla na tísňovou linku 112 ohlášena dopravní nehoda osobního automobilu, který havaroval mezi obcemi Branišov a Dubné. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice České Budějovice s rychlým zásahovým automobilem a cisternou. Když jednotka k nehodě přijela, byla řidička z havarovaného auta značky Citroen Saxo již venku. Převzali si ji zdravotníci ZZS. Citroen ležel na pravém boku mimo vozovku, hasiči jej zajistili protipožárním opatřením. Do příjezdu policistů dále řídili provoz na komunikaci, poté zásah po 13. hodině ukončili.
13:11         Dopravní nehoda – Další úklid vozovky po dopravní nehodě zajistila suchovrbenská profesionální jednotka v Českých Budějovicích. Hasiči opět likvidovali ze silnice olejové skvrny.

Územní odbor Český Krumlov
Pondělí 6. března
7:21           Dopravní nehoda – Na namrzlé silnici č. 160 ve Větřní, části obce Nahořany havarovaly dva osobní automobily továrních značek Škoda Fabia a Mitshubishi. Auta sjela ze silnice do příkopu. Nikdo nebyl zraněn, z aut nevytekly žádné provozní kapaliny. Po ukončení šetření policistů hasiči postupně vytáhli obě auta navijákem zpět na silnici.
11:51         Technický zásah – Snesení pacienta z domu do sanitky zajistila pro ZZS v Českém Krumlově v ulici Na Svahu místní profesionální hasiči.
13:02        Technický zásah – Stejný zásah provedla tatáž jednotka na žádost ZZS opět v Českém Krumlově – tentokráte na Sídlišti Plešivec. Zde hasiči snesli pacienta ze 4. patra panelového domu.
15:36        Únik nebezpečných látek – V Českém Krumlově v ulici Pod Hrází likvidovala českokrumlovská profesionální jednotka ze silnice převodovkový olej. Olej vytekl po technické závadě na poloose osobního automobilu tovární značky Chevrolet Spark.
19:59        Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Kaplice zasahovali ve svém městě v Českobudějovické stanici, kde na parkovišti místní firmy uvízlo osobní auto. Hasiči jej vyprostili.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Pondělí 6. března
11:46        Únik nebezpečných látek – Na základě ohlášení strážníků Městské policie Dačice zasahovala místní profesionální jednotka v Dačicích na Palackého náměstí, kde odstranila z vozovky olejovou skvrnu.

Územní odbor Písek
Pondělí 6. března
17:38        Technický zásah – Pomoc se snesením pacienta z domu do sanitky poskytla zdravotníkům ZZS na třídě Přátelství v Písku místní profesionální jednotka.

Územní odbor Prachatice
Pondělí 6. března
7:33           Dopravní nehoda – Profesionální hasiči ze stanice Vimperk likvidovali u Nové Hutě následky dopravní nehody osobního automobilu značky Škoda Felicia. Havarované auto bylo v době příjezdu hasičů mimo vozovku převrácené na střechu. Uvnitř již nikdo nebyl. Řidička i její dvě děti vyvázly bez zranění. Hasiči oběma dětem dali hasičského dráčka Záchranáčka. Škodu jednotka zajistila proti požáru, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Nehodu pak velitel zásahu předal k šetření policistům.
21:21         Technický zásah – Do Slámovy ulice v Prachaticích vyjela místní profesionální jednotka z nouzovému otevření dveří bytu. Hasiči nakonec nezasahovali, byt byl otevřen i bez jejich pomoci. Na místo byla povolána také ZZS, která si převzala osobu uvnitř.

Územní odbor Strakonice
Pondělí 6. března
11:56         Technický zásah – Na výzvu strážníků městské policie vnikli strakoničtí profesionální hasiči v Dukelské ulici ve Strakonicích do bytu. Uvnitř zůstalo zabouchnuté malé dítě. Po otevření bylo dítě v pořádku.
13:17         Technický zásah – Nebezpečné větve, které ohrožovaly chodce nad chodníkem ve Smetanově ulici v Blatné, ořezali místní profesionální hasiči.

Územní odbor Tábor
Pondělí 6. března
19:05        Technický zásah – Profesionální hasiči z táborské stanice a dobrovolná jednotka obce Planá nad Lužnicí byli vysláni do Plané nad Lužnicí, části obce Lhota Samoty k monitoringu blíže neurčeného kouře linoucího se ze zahrady rodinného domu. Průzkum ukázal, že majitelé na svém ohništi kontrolovaně pálí suché větve a klestí. Žádné nebezpečí nehrozilo, obě jednotky se vrátily na své základny.
Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj