Sníh a zimní počasí zatím dopravu na jihu Čech nekomplikují, hasiči zasahovali pouze u nehody u Hosína

HZS Jihočeský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.04.2017
Na první pohled dramaticky vypadala nehoda, která se stala dnes, 19.dubna 2017,  v ranních hodinách u obce Hosín.
ViewImage-(6).jpg
K nehodě byla v 7:57 hodin povolána profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné. Po průzkumu velitel zásahu potvrdil původní ohlášení na tísňovou link, a to že se jedná o srážku čtyř osobních automobilů. Přestože se nehoda stala na úzké silnici, kde auta neměla mnoho prostoru pro zvládnutí nebo předejití střetu, utrpěla ze všech osádek zranění pouze jedna osoba. Už v době příjezdu suchovrbenské jednotky ji měli v péči zdravotníci ZZS.
ViewImage-(5).jpg
Zasahující hasiči auta zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Žádný únik nebyl zjištěn. Nehodu pak předali Policii ČR k šetření.
K dalším nehodám zatím jihočeští hasiči vyjíždět nemuseli. Přestože velkou část naší republiky trápí padající sníh a nízké teploty, v Jižních Čechách zatím vrácené zimní počasí dopravu nekomplikuje.

Vendula Matějů
HZS Jihočeský kraj