Úspěchy jihočeských hasičů v prestižní anketě Hasič roku 2016 a ocenění jihočeských mistrů HZS ČR ve fotbale a stolním tenisu

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.04.2017

Dvě želízka žhavá na vítězství měl ve středu 12.dubna 2017 Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraji v prestižní soutěži Hasič roku 2016. Mezi nejlepší tři se v kategorii „velitel/vedoucí roku 2016“ probojoval dnes již bývalý ředitel HZS Jihočeského kraje územního odboru Jindřichův Hradec plk. Jan Všetečka a v kategorii „občanský zaměstnanec roku 2016“ paní Jana Celjaková pracující na personálním oddělení krajského ředitelství v Českých Budějovicích.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 12. dubna 2017 v kongresovém sálu TOP Hotelu Praha v Praze. Ceny pro vítěze individuálních i kolektivních kategorií předávali náměstek ministra vnitra Jiří Zmatlík a generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genmjr. Drahoslav Ryba.
Soutěž Hasič roku je každoročně vyhlašována v šesti soutěžních kategoriích: Hasič roku, Zásah roku, Kolektiv roku, Velitel/vedoucí roku, Projekt roku a Občanský zaměstnanec roku. Zároveň je do Galerie osobnostní HZS ČR uvedena jedna z nejvýraznějších osobností hasičského života.

Jihočeský sbor dosáhnul skvělého úspěchu, když v silné celorepublikové konkurenci obsadil Jan Všetečka 1. místo
a Jana Celjaková 3. místo.

Součástí slavnostního vyhlášení ankety Hasič roku 2016 bylo i předání mistrovských medailí těm sportovcům či sportovním týmům, které v roce 2016 vyhráli oficiální mistrovství HZS ČR. Z jihočeských reprezentantů se to v loňském roce podařilo týmu fotbalistů a týmu stolních tenistů.
Reprezentanti HZS Jihočeského kraje ve fotbale: Petr Nedvěd, Radim Hálek, David Hájek, Jakub Leština (České Budějovice), Václav Ottenschläger (Český Krumlov), Marek Šenkýř, Miroslav Ferdan, Jiří Hájek (Jindřichův Hradec), Martin Keclík, David Kubiš, Karel Trantina, Zdeněk Javor, Martin Motejzík (Písek), Marek Nývlt, Marek Kuttelwascher, Jiří Mareš (Tábor).  Trenéry družstva jsou: Roman Švec a Jiří Hošna (České Budějovice).
Reprezentanti HZS Jihočeského kraje ve stolním tenise: Luboš Broulim (Písek), František Hrach a Josef Jungwirth (Strakonice).

Vendula Matějů

HZS Jihočeský kraj