V kempu Radava shořela dnes nad ránem chata

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V kempu Radava shořela dnes nad ránem chata

Zatím bez určené příčiny vzniku je ranní požár chaty, která hořela na velikonoční pondělí, 22.dubna 2019,  v chatové oblasti Radava u Kovářova, části obce Chrást.

ViewImage-(2).jpg

Požár byl na operační středisko hasičů nahlášen v 4:16 hodin. K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Milevsko a jednotky dobrovolných hasičů obcí Chrást, Kovářov a Lašovice.
Když hasiči k požáru přijeli, byl jednopatrový dřevěný srub včetně vedle stojícího karavanu celý v plamenech. Uvnitř chaty nikdo nebyl. Hasiči požár dostali pod kontrolu v 4:55 hodin, o hodinu později velitel zásahu hlásil úplnou likvidaci požáru.

ViewImage-(6).jpg

Na požářišti se v dopoledních hodinách sejde vyšetřovatel HZS a policejními kriminalisty, aby požářiště zanalyzovali a stanovili, proč začalo hořet.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj