Vážná dopravní nehoda u obce Ševětín

HZS Jihočeský kraj

25.01.2017
Vážná dopravní nehoda u obce Ševětín
Vážná dopravní nehoda se stala ve středu 25.ledna 2017 v dopoledních hodinách na silnici I. třídy č. 3 v katastru obce Ševětín. K nehodě, která byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob, vyjely v 9:01 hodin ze dvou směrů vozovky profesionální jednotky ze stanic České Budějovice a Soběslav. Velitel zásahu po provedeném průzkumu potvrdil informaci o srážce dvou osobních automobilů. V každém z nich cestoval pouze řidič. Řidiče osobního automobilu značky Peugeot náraz vymrštil zadními dveřmi z auta ven. Řidič zůstal ležet v příkopu, okamžitě si ho převzali zdravotníci ZZS. Řidička vozu Fabia zůstala ve zcela zničeném autě zaklíněna. Hasiči museli na její vyproštění použít hydraulické vyprošťovací zařízení a během několika minut řidičku předávali zdravotníkům. Hasiči zároveň zajistili obě auta protipožárním opatřením a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Po půl desáté hodině obě jednotky zásah ukončily. Silně frekventovanou silnici policisté plně uzavřeli a stanovili objízdnou trasu. Po ukončení jejich šetření si Policie ČR vyžádala hasičskou jednotku k úklidu vozovky. Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné. Silnice byla před 13. hodinou opět průjezdná.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
HZS Jihočeského kraje