Záchrana koně v Kájově na Českokrumlovsku

HZS Jihočeský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Záchrana koně v Kájově na Českokrumlovsku

Zásahy spojené se zvířaty jsou pro zasahující hasiče vždy specifické, ale nedá se říct, že by byly výjimečné. Hasiči pomáhají například se záchranami hospodářských zvířat, odchytávají hady, kteří se připlazí až lidských obydlí, vyprošťují srnky zamotané v plotech...Těchto zásahů je celá řada. Posledním takovým byla čtvrteční ,14. prosince 2017, záchrana koně v Kájově.
q.jpg

O pomoc s koněm, který zapadnul v Kájově, části obce Mezipotočí do potoka, zavolala majitelka na tísňovou linku v 21:08 hodin. Do Mezipotočí vyjeli profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov.
Po průzkumu, jež potvrdil původní ohlášení, si velitel zásahu urgentně vyžádal na místo veterináře. Společnými silami se pak krátce před 23. hodinou podařilo koně z potoka vytáhnout a posadit na zadní nohy.

qqq.jpg
Po domluvě s veterinářkou byl tak kůň na místě ponechán až do druhého dne s tím, že mu majitelé zajistili po celou noc dostatečné teplo.

Vendula  Matějů –tisková mluvčí Jihočeský kraj

Foto: HZS Jihočeský kraj