Zásahy hasičů 23. – 24 leden 2017

Zásahy hasičů  23. – 24 leden 2017

Územní odbor České Budějovice
Pondělí 23. ledna
8:51           Technický zásah – Profesionální hasiči ze stanice Týn nad Vltavou zasahovali ve svém městě v Sakařově ulici, kde v domě s pečovatelskou službou provedli nouzové otevření dveří bytu.
9:20          Technický zásah – Další nouzové otevření zajistila českobudějovická profesionální jednotka, a to na žádost Policie ČR na Krumlovském Předměstí v Českých Budějovicích. Jednalo se o otevření osobního automobilu, ve kterém byl pes.
11:11         Dopravní nehoda – K úklidu vozovky po dopravní nehodě vyjela na sídliště Máj v Českých Budějovicích profesionální jednotka ze stanice Suché Vrbné. Nehoda se obešla bez zranění, hasiči provedli u obou havarovaných osobních aut protipožární opatření a zásah ukončila úklidem vozovky.
11:42        Planý poplach – K možnému požáru osobního auta vyjela českobudějovická profesionální jednotka v Českých Budějovicích na sídliště Vltava. Majitel vozu tvrdil, že došlo k zakouření v motorové části vozu značky Peugeot 302 a že zasaženou část motoru prolil vodou. Hasiči pouze zajistili auto protipožárním opatřením (odpojení akumulátoru).
16:03        Technický zásah – Ve spolupráci s Policií ČR a ZZS vnikla profesionální jednotka z českobudějovické stanice do bytu v Masarykově ulici v Hluboké nad Vltavou.
23:10        Technický zásah – Českobudějovičtí profesionální hasiči pomohli v obci Vitín s uzavřením uzávěru vody. Havárie na vodovodním řádu způsobila vytopení sklepa domu.
Úterý 24. ledna
1:25           Technický zásah – Profesionální jednotka ze stanice Týn nad Vltavou spolupracovala se ZZS v Bechyni v ulici Na Libuši, když vnikla do bytu, ve kterém byla zraněná osoba.

Územní odbor Český Krumlov
Pondělí 23. ledna
12:09        Technický zásah – Nouzové otevření rodinného domu zajistila v Českém Krumlově v Krásném Údolí českokrumlovská profesionální jednotka.
Úterý 24. ledna
6:59           Dopravní nehoda – Nikdo nebyl zraněn při dopravní nehodě dvou nákladních automobilů, která se stala v Kaplici. K odstranění následků nehody vyjela kaplická profesionální jednotka.

Územní odbor Jindřichův Hradec
Pondělí 23. ledna
1:32           Požár – V plném rozsahu hořel altán, když k němu přijeli profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice. K požáru došlo po jedné hodině ranní v Jindřichově Hradci. Osádky dvou cisteren jindřichohradeckých profesionálů požár přibližně po půl hodině dostali pod kontrolu. Úplnou likvidaci velitel zásahu nahlásil poté, co hasiči altán zcela rozebrali a dohasili, krátce po páté hodině ranní. Vzniklá škoda činí 70 000,-, příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření.
7:39           Dopravní nehoda – Za Dačicemi ve směru na Telč v sídelní jednotce Červený Vrch došlo na namrzlé vozovce k dopravní nehodě osobního automobilu značky Škoda Fabia. Nehoda byla ohlášena s nutností vyproštění zraněných osob. Zasahující profesionální hasiči na místě zjistili, že řidička Fabie z auta vylezla sama. Havarované auto skončilo převrácené na střechu, částečně tvořilo překážku v provozu na silnici. Zasahující jednotka zajistila místo nehody a vytvořila prostor pro bezpečný průjezd dalších aut alespoň v jednom jízdním pruhu. Dále hasiči Fabii zabezpečili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. U nehody spolupracovali se ZZS a Policií ČR. Zásah jednotka ukončila před 9. hodinou.
9:14           Technický zásah – Profesionální hasiči z jindřichohradecké stanice vytahovali v Jindřichově Hradci osobní auto, které bránilo v provozu na komunikaci.
19:26        Technický zásah – Z panelového domu v Jindřichově Hradci v ulici Kosmonautů odstranili místní profesionální hasiči nebezpečné rampouchy.

Územní odbor Písek
Pondělí 23. ledna
10:21        Technický zásah – V Milevsku v Riegrově ulici snesli místní profesionální hasiči na žádost ZZS pacienta do sanitky.

Územní odbor Prachatice
                    Bez událostí

Územní odbor Strakonice
                    Bez událostí

Územní odbor Tábor
Pondělí 23. ledna
7:03          Technický zásah – Pomoc se snesením pacienta z domu do sanitky poskytla zdravotníkům ZZS v Táboře v ulici Kpt. Sochora místní profesionální jednotka.

Zpracovala: por. Ing. Vendula Matějů
                                                                                                                  HZS Jihočeského kraje