Dvě nehody komplikovaly provoz na jihomoravských dálnicích

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

20.04.2021 | D1/D2/ Jihomoravský kraj
Dvě nehody komplikovaly provoz na jihomoravských dálnicích

Pondělí, 19. dubna 2021 - Dnes odpoledne jsme vyslali jednotky ke dvěma dopravním nehodám kamionů, které omezily provoz na jihomoravských dálnicích. 

První nehoda se stala krátce před půl třetí odpoledne na 19. km dálnice D2 ve směru na Brno. Havarovaly zde dva kamiony. Nehoda se obešla bez vážného zranění, ale bylo nutné řešit unikající provozní kapaliny. Nafta se dostala do kanalizace a hrozil její únik do životního prostředí. Hasiči proto kanalizaci uzavřeli ucpávkou a pomocí sorpčních hadů zastavili další únik nafty. Následně z kanalizace odčerpali asi 1000 litrů vody smíšené s naftou. Současně monitorovali, zda se nafta nedostala do nedalekého potoka. Zásah byl ukončen až kolem 20. hodiny.  V té době však již další jednotky zasahovaly u druhé nehody. 

Krátce po 19. hodině přijalo operační středisko informaci o převráceném kamionu v dopravním omezení na 169. km D1. Příjezd na místo byl vzhledem k dopravnímu omezení a provozu náročný. Hasiči po příjezdu zjistili, že se při nehodě zranil řidič kamionu, který skončil v péči posádky ZZS. Provoz na dálnici byl obousměrně uzavřen. Z převráceného kamionu bylo nutné odčerpat 150 litrů nafty. Po půl desáté večer ukončily jednotky na místě nehody svoji činnost. Následky bude dále odstraňovat specializované firma. Provoz na dálnici zůstal v době odjezdu našich jednotek stále uzavřený.  

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK  

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje