Hasič ve svém volnu pomohl u vážné nehody

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

03.11.2022 | Rohlenky/ Jihomoravský kraj
Hasič ve svém volnu pomohl u vážné nehody

Středa, 2. listopadu 2022 –  Dopoledne hasiči zasahovali u nehody několika vozidel na Brněnsku. Jeden člověk musel být na místě resuscitován. Pomoc poskytl kolem projíždějící příslušník HZS. 

Krátce před půl devátou ráno vyjely dvě profesionální hasičské jednotky k nahlášené dopravní nehodě na silnici 430 u Rohlenky. Na místě se srazila tři osobní auta a dodávka, která zůstala pouze na dvou kolech, opřená bokem o jedno z vozidel. 

Před příjezdem jednotek u nehody zastavil nstržm. Jakub Severa, profesionální hasič z brněnské stanice Lidická, který se zapojil do již probíhající resuscitace jednoho muže. Po příjezdu našich jednotek pokračovali hasiči s resuscitací, na kterou následně navázala záchranná služba. Zraněný muž byl po úspěšné resuscitaci v péči ZZS odvezen do nemocnice.  

Hasiči na místě zabezpečili prostor nehody, usměrňovali dopravu, zasypali provozní kapaliny sorbentem a stabilizovali nakloněnou dodávku. Po vyšetření nehody policií zajistili závěrečný úklid a odstranění vozidel mimo silnici. Zásah na místě ukončili po 10. hodině.  

 

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK 

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje