Hasiče zaměstnávaly požáry a silný vítr

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

06.03.2017
Hasiče zaměstnávaly požáry a silný vítr
Sobota, 4 března 2017, byla dnem  ve znamení mnoha požárů a odpoledne se k těmto případům přidal i silný vítr. Slunečná sobota tak pro jihomoravské hasiče znamenala desítky výjezdů.
Celý den vyjížděli hasiči k požárům porostů. Nejčastěji na Brněnsku a Hodonínsku. Většina případů se obešla beze škody a všechny byly bez zranění. Zá příčinou požárů může být nedbalost při pálení biologického odpadu, odhozené nedopalky nebo vypalování porostů. Ačkoliv je tato činnost zakázaná, každoročně se s těmito případy setkáváme.
Odpoledne se k požárům přidal i silný vítr. Nejvíc událostí, které s ním souvisely, jsme zaznamenali na Hodonínsku, Břeclavsku, Blanensku a v Brně-městě. V Brně bylo nutné řešit případy uvolněných střešních krytin. Většina událostí mimo Brno byla velmi podobná. Jednalo se o odstraňování popadaných stromů ze silnic. Nikdo se při tom nezranil.

Statistika událostí od 7 do 19 hodin:

POŽÁRY – celkem 23 událostí s celkovou škodou 59 tisíc Kč
Blanensko 4