Jihomoravští hasiči rozváží respirátory

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.02.2021 | Jihomoravský kraj
Jihomoravští hasiči rozváží respirátory

Pátek, 26. února 2021 – Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje se zapojil do distribuce ochranných pomůcek. Rozvážíme respirátory do celého kraje. Jsou určeny na ochranu pedagogických pracovníků a ostatních zaměstnanců zajišťujících činnost škol.

Ve středu dopoledne k nám přivezli kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR přes 385 000 respirátorů typu FFP2, které poputují do škol v Jihomoravském kraji. Veškerý materiál jsme naskladnili a podle rozdělovníku Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy roztřídili na jednotlivé obce s rozšířenou působností (ORP).

Během dnešního dne proběhne rozvoz respirátorů naší technikou do ORP v celém kraji. Následnou distribuci do samotných škol již zajistí přímo ORP. Do celé akce je zapojeno 9 hasičských vozidel a 15 příslušníků.

Jaroslav Mikoška – tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje