Jihomoravští hasiči zaznamenali ve čtvrtek, díky počasí, zvýšený počet výjezdů především k dopravním nehodám

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

22.12.2017
Jihomoravští hasiči zaznamenali ve čtvrtek, díky počasí, zvýšený počet výjezdů  především k  dopravním nehodám

Počasí v podobě deště a sněžení se  projevilo i ve statistikách hasičů v Jihomoravském kraji.. Ve čtvrtek, 21.prosince 2017, odpoledne totiž zaznamenali nárůst počtu výjezdů k dopravním nehodám. Komplikace se nevyhnuly ani dálnici D1 v Brně.

Od  12. do 21. hodiny vyslalo operační středisko hasičů  jednotky k 20 dopravním nehodám v celém Jihomoravském kraji.

Po 15. hodině odstraňovali hasiči následky dopravní nehody 3 kamionů a osobního auta na 190. km D1 ve směru na Ostravu.  Na místě pracovaly tři profesionální jednotky do 16.35 hodin. Dálnice byla po dobu zásahu ve směru na Ostravu uzavřená. Při odjezdu hasičských jednotek tato dopravní situace přetrvávala.

Na Vyškovsku zasahoval vyprošťovací automobil z brněnské stanice Lidická, který pomáhal nákladnímu vozu. Ten na zasněžené silnici uvízl a zadními koly se dostal mimo vozovku.

Tři lidé se zranili při nehodě u Kyjova na Hodonínsku, kde osobní auto havarovalo mimo vozovku.

Celkové počty výjezdů k nehodám 21.prosince 2017 od 12-21 hod.
Blanensko 3x
Brno-město 2x