Každý den likvidujeme požáry porostů

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.03.2017
Každý den likvidujeme požáry porostů

Hasiči se dnes, ve středu 29.března 2017, do 15. hodiny museli vypořádat se 3 požáry porostů. Celková škoda ale není vysoká.
31738.jpg

Po poledni museli hasiči vyjíždět hned k několika požárům porostů. Hořelo na Brněnsku, Břeclavsku a Hodonínsku.
31737.jpg

Nedaleko Blučiny na Brněnsku zasáhl požár plochu asi 500x150 metrů trávy. Likvidovalo jej 8 jednotek. Hasičům se podařilo před ohněm uchránit dvě chaty. Požár dostali pod kontrolu přibližně po půl hodině.

Na Břeclavsku u Podivína poškodil požár trávy i přilehlé budovy pily a způsobil tak škodu odhadnutou na 50 tisíc korun.
31732.jpg

U Nové Lhoty na Hodonínsku zlikvidovali hasiči během 20 minut požár listí na ploše asi 10x10 metrů. Oheň před příjezdem jednotek hasili místní pomocí hasícího přístroje.

31736.jpg
V poslední době jsou tyto požáry časté. Tento týden jsme jich zaznamenali již 19. Vesměs jde o události beze škody a bez zranění.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK