Klidné vánoční svátky z pohledu hasičů Jihomoravského kraje

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

Klidné vánoční svátky z pohledu hasičů Jihomoravského kraje

Během letošních vánočních svátků zasahovali jihomoravští hasiči u 78 událostí. Z pohledu hasičů se jedná o klidnější Vánoce.

V průběhu tří vánočních svátků zasahovali jihomoravští profesionální a dobrovolní hasiči u 78 událostí, při kterých se zranilo celkem 20 osob. V porovnání s loňskými svátky narostl počet výjezdů pouze nepatrně, o jeden.

O požáry se z tohoto celkového počtu událostí jednalo v 18 případech. Pouze v jednom případě v těchto dnech jednotky vyjížděly k požáru vánočního stromečku, který však obyvatelé bytu začali hasit ještě před příjezdem hasičů na místo události. Hasiči dohasili zbylá ohniska a odvětrali zakouřený byt. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody zůstávají v šetření.

Svátky se bohužel neobešly ani bez dopravních nehod. K těm hasiči vyjížděli celkem v 7 případech. K jedné z vážnějších dopravních nehod bohužel došlo přímo na Štědrý den u obce Heršpice na Vyškovsku.
34685.jpg
Při havárii osobního automobilu se zranily čtyři osoby včetně dvou dětí. Zasahující jednotky zabezpečily vozidlo proti vzniku požáru a zraněným osobám poskytly první pomoc. Dětem hasiči věnovali plyšové dráčky Hasíky. Po úklidu komunikace a naložení havarovaného automobilu na vozidlo odtahové služby se hasiči vrátili na své základny.
34687.jpg

Filip Venclovský