Na Francouzské ulici v Brně hořely 3 zaparkované vozy

HZS Jihomoravského kraje//Źhavé aktuality/Z regionů

19.02.2017
Na Francouzské ulici v Brně hořely 3 zaparkované vozy
Dvě jednotky hasičů v neděli 19.2 2017 noci hasily požár tří osobních aut. Předběžná škoda byla vyčíslena na jeden milion a tři sta tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.
Po třetí hodině ráno vyjeli profesionální hasiči ze stanice Lidická společně s dobrovolnými hasiči z Husovic k požáru tří zaparkovaných aut. Proti plamenům použili jeden vodní proud, kterým postupně uhasili všechna tři hořící auta. Po patnácti minutách od ohlášení se požár již nemohl dál šířit a hasiči pokračovali v hašení až do čtvrté hodiny ranní. Po kontrole vozidel pomocí termokamery ukončili zásah ve 4.05hod.
Při požáru byla zcela zničena auta značek Mercedes-Benz CLA180 a Renault Scenic, částečně byl poškozen vůz Hyundai i35. Kouř, plameny a teplo od požáru poškodily také okna domu a fasádu. Předběžná výše škody byla vyčíslena na jeden milion a tři sta tisíc korun.
Příčinu vzniku požáru vyšetřují hasiči společně s Policií ČR. Dopoledne však vyloučili úmyslné zapálení. Vyplynulo to z kamerových záznamů na protějším domě. Policisté přivezli i speciálně vycvičeného psa na vyhledávání pachových stop po použití urychlovačů hoření (např. benzín nebo nafta). Pes však žádné stopy v pravděpodobném ohnisku nenašel.

Jan Dvořák
 HZS Jihomoravského kraje