Na dálnici u Popůvek hořel autobus

HZS Jihomoravského kraje//Źhavé aktuality/Z regionů

18.02.2017
Na dálnici u Popůvek hořel autobus
V sobotu 18.2. 2017 dopoledne hořel na dálnici D1 u Kývalky autobus, ve kterém cestovalo třicet dva osob a dva řidiči. Všichni se včas dostali do bezpečí. Řidiči autobusu uhasili plameny v motorovém prostoru hasicími přístroji. Škoda je odhadnuta na 50 tisíc korun.
Deset minut před devátou hodinou, přijali hasiči na tísňové lince oznámení, že na dálnici D1 hoří autobus. Ten byl v odbočovacím pruhu před Kývalkou na 182. km ve směru na Prahu. Před příjezdem hasičů opustilo všech třicet dva cestujících autobus do bezpečí. Řidiči hasili hořící motorový prostor pomocí přenosných hasicích přístrojů.
Hasiči přijeli na místo do deseti minut, zabezpečili místo zásahu a pokračovali v hašení a ochlazování autobusu. Prostor kontrolovali pomocí termokamery. Díky včasnému zásahu se požár nerozšířil do dalších částí autobusu. Požár byl zlikvidován krátce před půl desátou.
Velitel zásahu na místo povolal také hasičský autobus, aby mohli cestující bezpečně opustit dálnici. Než přijela náhradní autobusová doprava, našli cestující útočiště na nedaleké čerpací stanici. Hasiči zásah ukončili o půl jedenácté dopoledne.
Po dobu zásahu byla dálnice ve směru na Prahu průjezdná pouze levým jízdním pruhem. Škoda byla vyšetřovatelem předběžně stanovena na padesát tisíc korun.

Jan Dvořák
 HZS Jihomoravského kraje