Na dálnici u Velkých Pavlovic narazilo osobní auto do kamionu

12.11.2017
Na dálnici u Velkých Pavlovic narazilo osobní auto do kamionu
34288.jpg
Tři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 11.listopadu 2017 na 32. km dálnice D2 ve směru na Brno u nehody osobního automobilu s kamionem. Záchranná služba odvezla do nemocnice celkem 5 osob. Dálnice byla průjezdná pouze jedním jízdním pruhem.
34285.jpg
Ve 14.41 hod. přijali hasiči na tísňové lince oznámení o dopravní nehodě na dálnici D2 u Velkých Pavlovic. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Břeclavi a Hustopečí společně s dobrovolnou jednotkou z Podivína.
V osobním automobilu srbské registrační značky cestovali čtyři dospělí a jedno dítě. Hasiči poskytli první pomoc jedné zraněné osobě a pak ji předali záchranné službě do jejich péče. Záchranná služba nakonec odvezla do nemocnice všech 5 osob. Rumunský řidič kamionu se nezranil.
34283.jpg
Hasiči zabezpečili vozidlo proti případnému vzniku požáru. Po zadokumentování nehody odtáhli havarované auto do odstavného pruhu a uklidili komunikaci. Po šestnácté hodině zásah ukončili a dálnice byla znovu plně průjezdná.

Jan Dvořák,
Tiskový odbor HZS Jihomoravského kraje