Noční požár v Brně si vyžádal několik obětí

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

04.05.2023 | Brno/ Jihomoravský kraj
Noční požár v Brně si vyžádal několik obětí

Čtvrtek, 4. května 2023, 14.15 hod. – Tragicky skončil požár stavebních buněk v Brně. V požářišti jsme nalezli 8 těl.

Krátce před půl třetí ráno jsme vyslali jednotky k nahlášenému požáru na ulici Plotní v Brně. První jednotka dorazila na místo za necelé 4 minuty od výjezdu ze základny. V té době byl již objekt složený z několika spojených unimobuněk celý v plamenech.

Hasiči nasadili proti ohni 4 vodní proudy a do půl hodiny měli požár pod kontrolou. V požářišti však postupně nalezli několik obětí.

Krátce před 7. hodinou byl požár zlikvidován. Naše práce ale na místě pokračuje. Hasiči dále asistují našim i policejním vyšetřovatelům. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření, stejně jako vzniklé materiální škody. Ty se budou týkat především 4 vozidel, která stála poblíž objektu a byla požárem poškozena. Samotný objekt je určen k demolici.

Celkem se do zásahu do 14. hodiny zapojily jednotky ze 4 stanic HZS Jihomoravského kraje a 1 jednotka SDH. U zásahu tak pracovalo téměř 50 hasičů a nasazeno bylo 22 kusů techniky.

Případ s takto vysokým počtem zemřelých je v našem kraji ojedinělý. V říjnu 2020 jsme ale likvidovali jen o pár desítek metrů dál požár, který si vyžádal 4 lidské životy.

Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje