Požár na Hodonínsku způsobil vysokou škodu

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2021 | Moravský Písek/ Jihomoravský kraj
Požár na Hodonínsku způsobil vysokou škodu
Neděle, 21. března 2021 – Jednotky z druhého stupně požárního poplachu vyjely k požáru rozsáhlého objektu do Moravského Písku na Hodonínsku. Při zásahu se zranili dva hasiči.

Hodinu po půlnoci přijali jihomoravští hasiči informaci o požáru administrativního objektu v areálu firmy v Moravském Písku. V době příjezdu první jednotky byla již požárem zasažena celá střecha objektu o přibližných rozměrech 10 x 40 m. Velitel zásahu nechal ihned vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči proti plamenům nasadili několik vodních proudů.

Zásah od samého začátku komplikovala namrzající hasební voda a zřícená střešní konstrukce. Na místě se lehce zranili dva hasiči. K zajištění dostatku hasební vody nechal velitel povolat další cisterny a zřídil dvě čerpací stanoviště.K požáru se tak postupně sjelo téměř 90 hasičů ze 14 jednotek a to včetně jednotek ze sousedního Zlínského kraje.

K rozebírání zborcené střešní konstrukce dorazila speciální technika ze stanice Tišnov a ze ZÚ HZS ČR z Jihlavy. Předpokládáme, že zásah bude z důvodů vyhledávání skrytých ohnisek trvat do nedělních večerních hodin.Vyšetřování příčiny vzniku tohoto požáru je v počátku.

Škoda je předběžně odhadnuta na několik milionů korun.

Filip Venclovský, HZS JmK

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje