Požár poničil historickou budovu

HZS Jihomoravský kraj//Źhavé aktuality/Z regionů

05.06.2017
Požár poničil historickou budovu
Na Znojemsku v pátek, 2.června 2017, nad ránem hořela historická budova ve Vranově nad Dyjí. Hasiči požár likvidovali téměř čtyři hodiny. Plameny způsobily vysokou škodu. Při požáru se nikdo nezranil.
Vzhledem k množství informací a telefonátů na tísňovou linku, vyslalo operační středisko na místo před čtvrtou hodinou 7 jednotek.
Hasiči na místě zjistili, že hoří historická neobydlená budova bývalého vodního mlýnu o rozloze cca 20x10 metrů a hrozí rozšíření požáru na přiléhající budovu. Velitel zásahu si proto nechal poslat další jednotku. Jako zdroj vody využívali hasiči i nedalekou řeku Dyji.
32415.jpg
Požár se do půl hodiny podařilo dostat pod kontrolu. Dohašování trvalo až do 7.46 hodin. Na místě následně zůstala místní dobrovolná jednotka pro dohled nad požářištěm a také náš vyšetřovatel, který předběžně stanovil výši škody na 1,5 milionů korun. Příčina požáru se nadále šetří.
Jaroslav Mikoška, tiskový mluvčí HZS JmK
Fotogalerie HZS JmK