Požár vepřína na Znojemsku

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

28.04.2021 | Ctidružice/ Jihomoravský kraj
Požár vepřína na Znojemsku

Úterý, 27. dubna 2021 - V odpoledních hodinách jedenáct jednotek zasahovalo u požáru vepřína v obci Ctidružice. Operační středisko vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu. Předběžně je vyčíslena škoda na 2 miliony korun. 

Požár byl ohlášen na tísňovou linku v 14.52 hodin. Na místo se postupně sjelo jedenáct jednotek. Do boje proti plamenům hasiči nasadili několik vodních proudů. Oheň zcela zachvátil část haly 23x25 metrů z celkové plochy 120x25 metrů. V této části nebyla žádná zvířata. Ve vedlejší části bylo 800 vepřů.

Hasiči doslali požár pod kontrolu v 15.17 hodin. Následně začali rozebírat střešní konstrukci a dohašovali drobná skrytá ohniska. Požár byl zlikvidován v 18.24 hodin.

Škodu vyčíslil vyšetřovatel předběžně na 2 miliony korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek v hodnotě 10 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se zranil jeden zaměstnanec firmy.

Kolem 19. hodiny se jednotky vrátily zpět na základnu. Na místě zůstala místní dobrovolná jednotka, která bude provádět kontrolu požářiště.

 

Petr Příkaský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje