Předseda vlády České republiky navštívil brněnské hasiče

30.08.2017
Předseda vlády České republiky navštívil brněnské hasiče
33414.jpg
Ve středu 30.srpna 2017 navštívil předseda vlády České republiky  brněnskou požární stanici Lidická. Setkal se s krajským ředitelem, promluvil se sloužící směnou a navštívil také operační středisko.
Premiér Bohuslav Sobotka přijel ráno na brněnskou stanici, kde se setkal s plk. Jiřím Pelikánem, ředitelem jihomoravských hasičů a jeho náměstkem plk. Mojmírem Richtrem. Na stanici jej přivítal také ředitel Územního odboru Brno-město plk. Petr Oháňka.

33413.jpg
Předseda vlády krátce pohovořil se služebními funkcionáři a pak se setkal se sloužící směnou. Odpovídal na položené otázky. Dotknul se také problematiky mezd ve srovnání s privátním sektorem a investic zejména do budov požárních stanic na jižní Moravě: „Musíme bojovat o lidi mimo jiné tím, že je dokážeme dobře zaplatit a pak samozřejmě musíme najít také peníze na investice.“

33416.jpg
Na závěr návštěvy si premiér Sobotka prohlédl Krajské operační a informační středisko HZS Jihomoravského kraje.

Jaroslav Mikoška
firebrno.cz