Převrácený elektrobus na D1

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

05.02.2023 | D1/ Jihomoravský kraj
Převrácený elektrobus na D1

Neděle, 5. února 2023 – Převrácený elektrobus jsme zabezpečili proti vzniku požáru a likvidovali jsme větší únik provozních kapalin 

I přes náročnou sobotní noc a dopoledne spojené s odstraňováním následků velmi silného větru, muselo vyslat naše operační středisko dvě jednotky profesionálních hasičů na dopravní nehodu na dálnici D1 na 200 km směr Praha. V místě se totiž převrátil elektrobus, který byl převážen na odtahové službě. Z vozidla odtahové služby přitom unikalo větší množství provozních kapalin.

Naše jednotky provedly protipožární opatření vypnutím hlavního vypínače na elektrobusu a přípravou prostředků před vznikem požáru. U těchto typech zásahu na elektromobilitu je velmi důležité sledovat stav baterií, zda se nemění jejich stav a to jsme zajistili pomocí termokamery.

Uniklé provozní kapaliny na pozemní komunikaci z vozidla odtahové služby jsme likvidovali pomocí sorbentu. Pomáhali jsme z důvodu požárního zabezpečení asistenční službě při převrácení elektrobusu. Celý zásah trval přes 4 hodiny.


Štěpán Komosný, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje