Silvestrovské zásahy

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.01.2021 |  Jihomoravský kraj
Silvestrovské zásahy

Pátek, 1. ledna 2021 – Včera jsme řešili několik zásahů, které nejsou moc obvyklé a setkáváme se s nimi zřídka. Silvestrovská noc byla ve srovnání s předchozími deseti léty nejklidnější. 

Za silvestrovskou dvaceti čtyř hodinovou směnu (tj. od 7.00 hod.) jsme vyjeli v kraji celkem k třiceti devíti událostem. Jednalo se o 10 požárů, 7 dopravních nehod, 6 záchran osob nebo zvířat, třináct technických pomocí a o tři plané poplachy.

Včera před třináctou hodinou vyjeli hasiči ze stanice v Břeclavi k nahlášenému hustému kouři na sídlišti v Charvatské Nové Vsi. Na místě zjistili, že se jednalo pouze o kouř z komína. Zásah byl tedy přehodnocen na planý poplach.

Ve dvě odpoledne vyrazili hasiči z Blanska a Boskovic společně s vrtulníkem a leteckými záchranáři na palubě ke zraněné ženě. Ta si přivodila zranění na rozhledně Malý Chlum u Krhova. Hasiči ji museli, po ošetření záchrannou službou, transportovat z druhého patra rozhledny na zem. K sanitce ji přepravil vrtulník letecké služby Policie ČR, protože terén byl nepřístupný pro pozemní transport.

Po šestnácté hodině zasahovali hasiči při záchraně koně v Pravlově. Zadní nohy měl zaklíněné do brány ohrady. Pomocí vyprošťovacího nářadí jsme jej osvobodili za pár minut. Přivolaná veterinářka potvrdila, že kůň se nezranil.

 

Statistika zásahů od Silvestrovské 20. do 4. hodiny v Novém roce.

Ve sledovaném časovém úseku je za posledních deset let v průměru 23 zásahů a z toho je 13 požárů. Nejvíce zásahů vždy připadlo na první hodiny nového roku.

Tentokrát jsme v Jihomoravském kraji řešili pouze 11 událostí a z toho bylo 7 požárů. Jednalo se o požáry kontejnerů, popelnic, odpadů a jednoho vraku osobního vozu. Škoda u požárů kontejnerů je vyčíslena v řádech desítek tisíc korun a ostatní jsou beze škody.

Jan Dvořák, HZS Jihomoravského kraje
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje