Tragický požár v Brně. Na místě zůstaly čtyři oběti

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

01.11.2020 | Brno/ Jihomoravský kraj
Tragický požár v Brně. Na místě zůstaly čtyři oběti

Sobota, 31. října 2020 – Brněnští hasiči v noci likvidovali požár starého železničního vagónu. Škoda je nulová, ale následky jsou tragické.

Operační středisko vyslalo přibližně půl hodiny po půlnoci čtyři profesionální hasičské jednotky k nahlášenému požáru v blízkosti ulice Široká v Brně. Hasiči museli natáhnout asi 200 metrů dlouhé hadicové vedení, aby se k požáru dostali.

Jednalo se o plameny zasažený starý odstavený železniční vagón mimo kolejiště, který zřejmě sloužil jako noclehárna pro bezdomovce. Hasiči v dýchací technice dostali plameny pod kontrolu pomocí tří vodních proudů krátce po jedné hodině. O hodinu později požár zcela zlikvidovali.

Vagón plný odpadu již nesloužil jako dopravní prostředek a materiální škoda je proto nulová. Hasiči však v požářišti nalezli čtyři lidská těla. Svými následky se tak jedná o nejtragičtější požár v Jihomoravském kraji za posledních pět let.

Vyšetřování události nadále pokračuje.

Jaroslav Mikoška - tiskový mluvčí HZS JmK
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje