V Blansku a Bzenci jsme zasahovali u požárů budov

HZS Jihomoravský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

26.02.2022 | Jihomoravský kraj
V Blansku a Bzenci jsme zasahovali u požárů budov
Pátek, 25. února 2022 – Během pátku zasahovali jihomoravští hasiči u dvou vážnějších požárů. Jednotkám se podařilo svými zásahy uchránit hodnoty ve výši 11 mil. korun. 

K prvnímu z těchto zásahů vyjely jednotky po sedmnácté hodině do ulice Sloupečník v Blansku. V době příjezdu blanenské profesionální jednotky zde hořelo uskladněné dřevo a střecha blízkého objektu. Popáleného muže ošetřila a k dalšímu ošetření do nemocnice převezla posádka záchranné služby. Hasiči požár dostali pod kontrolu třemi vodními proudy během deseti minut. Po částečném rozebrání konstrukcí a dohašení lokálních ohnisek požár v 18:49 zlikvidovali. Vyšetřovatel zde předběžně odhadl škodu způsobenou požárem na 400 tis. korun. Uchráněné hodnoty vyčíslil na 6 milionů korun. 

K druhému vážnějšímu pátečnímu požáru spěchali hasiči před devatenáctou hodinou na Hodonínsku. V Bzenci hořelo uvnitř garáže. Hasiči požár lokalizovali jedním vodním proudem během pár minut. Účinky požáru však vážně poškodily zaparkovaný karavan a osobní automobil. Škodu způsobenou požárem předběžně vyšetřovatel odhadl na 5 milionů korun. Ve stejné výši pak vyčíslil i uchráněné hodnoty.    

Filip Venclovský, HZS Jihomoravského kraje

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje